znaky kvalitného mlm

 

Mnoho spoločností ponúka MLM podnikanie, ale len niekoľko z nich je založených na obchodnej praxi honorovanej za čas a na zvyšovaní dlhotrvajúcej stability. Nie všetky MLM spoločnosti sú naozaj také kvalitné, ako to o sebe tvrdia. Aby ste si vedeli vybrať tú správnu MLM spoločnosť, pozrite si, ktoré sú základné znaky skutočne kvalitnej MLM spoločnosti:

  • Kvalitný výrobok - Silná línia výrobkov je jedným z najdôležitejších aspektov obchodovania pri spoluúčasti všeobecného chápania. Je veľmi ťažké pôsobiť dôveryhodne pri predávaní vodného filtra a o minútu neskôr pri predávaní topánok. Spoločnosť by mala mať kvalitné výrobky, na ktoré sa bude spomínať ešte dlho po ponúknutí motivačných cien či množstiev. Hľadajte hlavného predajcu na trhu s dlhodobou reputáciou kvality.
  • Bez predbiehania - Nikto z Vašej spodnej línie nebude povýšený nad Vašu úroveň. Ak distribútor z Vašej dolnej línie vyniká v predaji a postúpi na vyššiu úroveň, automaticky posunie aj Vás na vyššiu pozíciu. Hľadajte marketingový plán, ktorý ocení zapojenie "hviezdneho" distribútora do Vášho tímu.
  • Bez degradácie - Žiaden distribútor nemôže byť degradovaný z dôvodu neaktivity. Ak už raz dosiahol určitú úroveň, na tejto úrovni aj zostáva. Dobrý marketingový plán Vám umožňuje v prípade potreby relaxovať.
  • Bonusy vyplácané z maloobchodnej ceny výrobkov - Bonusy majú byť vyplácané na základe maloobchodných cien výrobkov, nie na základe veľkoobchodných distribútorských cien. Toto znamená viac peňazí v hotovosti pre distribútorov.
  • Preukázateľná finančná stabilita - Trvalý, stabilný rast je vždy znakom dobrého MLM. Je užitočné pozrieť sa aj na diverzifikáciu vlastníctva spoločnosti. Sledujte grafy spoločnosti znázorňujúce rast, predajné čísla či predpokladané trendy do budúcnosti. Taktiež si overte históriu predaja počas celého trvania spoločnosti.
  • Minimálne 5-ročná výrobná skúsenosť - MLM s dobrou reputáciou by mal mať najmenej 5-ročnú skúsenosť a stabilný rast počas celej existencie spoločnosti. Dobre vybudovaný MLM prekoná kritické obdobie prvých 18 mesiacov so spoľahlivým manažmentom, silným obchodným plánom, motivovanými distribútormi a kvalitnými výrobkami.
  • Viacnásobné príležitosti príjmu - MLM spolu s množstvom príležitostí na zárobok ponúka aj výhodu pracovať podľa vlastného časového rozvrhu, pracovať na čiastočný alebo plný úväzok, či pracovať doma. Kľúčovou výhodou prečo byť súčasťou MLM je skutočnosť, že môžete vychutnávať viacnásobné príležitosti na zárobok. Ak hľadáte dobrý MLM, hľadajte taký, ktorý ponúka delenie zisku, vedúce postavenie či prémiové bonusy.
  • Spotrebné výrobky - Spotrebné výrobky sú pre MLM obchodovanie ideálne, nakoľko si ľahko môžete vybudovať základňu verných spotrebiteľov, ktorí si budú pravidelne objednávať výrobky. Aktívna základňa spotrebiteľov je kľúčom k efektívnemu MLM obchodovaniu. Základom toho ale musia byť kvalitné spotrebné výrobky. Je ťažké si napríklad predstaviť podnikanie založené na predaji bezpečnostných alarmov pre domácnosti.
  • Rozsiahla podporná spolupráca - Rozsiahla podporná spolupráca je pre úspech v MLM veľmi dôležitá. Počnúc podporným centrom pre distribútorov cez tréningové semináre až po motivačné odmeňovanie, distribútor by mal mať množstvo príležitostí, ako si lepšie budovať svoje podnikanie. Váš úspech priamo súvisí s úspechom spoločnosti, preto by mal podporný systém reprezentovať túto myšlienku.
  • Medzinárodná účasť - Spoločnosť, ktorá podniká po celom svete, ukazuje rast, spoľahlivosť a kvalitné výrobky. Toto sa odzrkadľuje aj v historických záznamoch o spoločnosti. Väčšina z medzinárodne pôsobiacich spoločností má stabilitu a rozsiahle výrobné skúsenosti.