účinky aloe vera

Aloe pôsobí svojou unikátnou vlastnosťou v dvoch oblastiach :

na epitel = anatomický termín pre vrstvu buniek, ktoré tvoria najväčší orgán našeho tela - kožu a steny všetkých vnútorných dutín - sliznice.

imunitný systém. Obsahuje tzv. imunomodulátory, ktoré podporujú a vyrovnávajú funkcie imunitného systému jak v prípade zníženej, tak aj zvýšenej aktivity.

Týmto je veľmi stručne a zjednodušene naznačené, prečo sa niekedy Aloe vera prisudzuje vlastnosť "všelieku", čo môže vyvolať podozrenie nevierohodnosti.

Prečo sú prípravky z Aloe Vera také účinné?
Prípravky sú účinné vďaka bohatému koktailu výživných látok, ktorých kombinované spolupôsobenie a vzájomný pomer poskytujú omnoho účinnejší výsledný efekt, aký by bol pri samostatnom pôsobení jednotlivých komponentov, pretože navzájom sa účinky zložiek zvyšujú, čiže pôsobia synergicky. Prípravky majú tiež adaptogénne vlastnosti, čo znamená, že každý jedinec z nich využíva práve tie látky, ktoré potrebuje. Preto sa aj účinky prípravkov líšia z osoby na osobu.

 

Nasledujúce účinky aloe vera gelu boli pozorované a hlásené pri vnútornom (ako nápoj),  alebo vonkajšom (na pokožku a vlasy) používaní aloe vera gelu:

·  Vzhľadom k prítomnosti saponínov je aloe vera prírodným čistiacim prostriedkom.

·  Vzhľadom k obsahu lignínov má schopnosť prenikať do tkaniva.

·  V oblastiach, kde je aplikovaný, dokáže znecitlivieť tkanivo a odstrániť bolesť i hlboko pod povrchom vrátane kĺbových a svalových bolestí.

·  Vo vysokej koncentrácii a v priamom styku s baktériami po dobu niekoľkých hodín pôsobí bakteriocídne.

·  Môže znížiť krvácanie.

·  Pri vyššej koncentrácii, priamom kontakte a dlhodobom pôsobení má protivírusový a protiplesňový účinok.

·  Je antipyretický, znižuje intenzitu teploty pod vredmi.

·  Je protizápalový, správa sa ako steroid, ale bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

·  Je antipruretický, zbavuje pokožku svrbenia a pálenia.

·  Je prírodným zvlhčovačom dodávajúcim vlhkosť všetkým vrstvám pokožky.

·  Stimuluje bunkové delenie.

·  Proteolytické enzýmy rozkladajú odumreté tkanivo, a tým čistí ranu.

·  Pomáha stimulovať krvný obeh v pokožke rozširovaním kapilár.

·  Vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálov, sacharidov, enzýmov a aminokyselín (primárnych i sekundárnych) dodáva zdravie pokožke aj telu.

Bezpečnosť - každý z vyššie uvedených účinkov môže byť dosiahnutý pomocou jedného alebo viac druhov liečiv. Väčšina z nich je však na lekársky predpis, sú drahé a často majú mnoho nežiaducich vedľajších účinkov. Pri vysokej koncentrácii je aloe vera schopné poskytnúť rovnakú službu, ale bez akýchkoľvek známych nežiaducich vedľajších príznakov.

 

Detajl listu aloe vera