dávkovanie produktov z aloe vera

Dávkovanie nápojov z aloe veraAké je dávkovanie ALOE VERA nápojov?     

Dávkovanie Aloe Vera Gelu nájdeme na každom produkte. Na Slovensku sa doporučovaná dávka pohybuje od 20 do 100 ml denne. Tých 20 ml je vlastne odporúčaná dávka na prevenciu u menších detí, ktoré nemajú žiadny vážny zdravotný problém. Pri dospelom človeku by takáto dávka mala byť aspoň 50-60 ml, hoci osobne sa prikláňam k názoru, že pri našich nie celkom správnych stravovacích zvyklostiach je namieste aj tá 100 ml-ová denná dávka. Táto dávka vie byť účinná už aj pri rôznych zdravotných potiažach, hoci aj tu sa dá zohľadniť, či si vypomáhame aj inými (a s koľkými) výživovými doplnkami a v akom dávkovaní. Na druhej strane je isté, že sa týmto nápojom určite nedá "predávkovať", takže tu naozaj môže platiť, že viac je lepšie ako menej. Mnohé štúdie hovoria pri ťažkých onkologických ochoreniach o dávkach 200 - 400 ml denne a pri ochorení AIDS sa dávky pohybovali  dokonca okolo hodnoty 600 - 1000 ml denne. Vždy je vhodné dennú dávku rozdeliť minimálne na dve dávky (ráno a večer), ideálne je však užiť Aloe Vera Gel ráno pred raňajkami (asi 15-30 minút), na obed pred obedom, večer pred večerou a tesne pred spaním.

Môžu aj malé deti užívať aloe vera produkty?

Áno, deti nad 12 rokov dospelú dávku, t.j. až 100 ml. Deti vo veku 6-12 rokov polovicu dávky pre dospelých a deti od jedného roku do piatich rokov jednu štvrtinu dávky pre dospelých. (Pozn.: v SR je povolené používanie potravín pre zvláštnu výživu väčšinou až deťom od 3 rokov veku. Pri nižšom veku doporučujeme spojiť sa s odborníkom - lekárom, ktorý tieto produkty pozná).

 

Voda - pitný režim a detoxikáciaPitný režim
Počas užívania Aloe Vera gelov na pitie je nevyhnutné dodržiavať pitný režim. Mali by to byť 3 až 4 litre tekutín denne. Aloe rozpúšťa usadeniny, ktoré v tele nemajú čo hľadať, a tak čistí organizmus. Naše telo sa skladá z viac ako 75% z vody. Ak nechceme mať z tela žumpu, musíme dodávať telu čistú vodu, aby sa mohli bunky nečistôt zbavovať.

 

Je viac spôsobov ako sa telo zbavuje nečistôt - stolicou, močom, dýchaním a  pokožkou. Pokiaľ sa stane, že počas užívania aloe vera gelu dostanete napr. vyrážku na pokožke, tak neprestávajte gel užívať. S veľmi veľkou pravdepodobnosťou sa nejedná vôbec o žiaden alergický prejav na aloe. Je nutné zvýšiť príjem tekutín, aby sa telo mohlo lepšie očistiť a toxíny sa odplavovali z tela prirodzenou cestou močením.

Voda, pitný režim a detoxikácia
 

Čo máme piť?
Príjem vody pomáha odplavovať toxíny. Počas detoxikácie alebo diéty nie sú vhodné sýtené nápoje a najmä nápoje s obsahom cukru a konzervačných látok. Vhodné sú zeleninové a ovocné šťavy. Odporúčajú sa bylinné čaje s priaznivým účinkom na činnosť tráviaceho systému a celkovú očistu tela.

Na detoxikáciu tela je ideálna čistá voda bez bubliniek, nasledujú slabé bylinné čaje a minerálne vody. Taktiež nie je vhodné upnúť sa iba na jeden druh a ten piť vo veľkom množstve. Nezabúdajte ani na čaje ovocné. Tu by sme Vám odporúčali určite užívať aj jeden z našich vynikajúcich produktov, a to Aloe Blossom Herbal Tea. Na poslednej priečke sú potom najrôznejšie ochutené limonády. Ale aj tie sú rozhodne lepšie, ako nič. 

 


Koľko vody vypiť
Keďže každý človek je iný, každý z nás má inú telesnú hmotnosť, iný metabolizmus, vykonáva iné činnosti, aj množstvo vody je pre každého iné.  Vo všeobecnosti platí na každých 10 kg váhy by sme mali vypiť 0,35 litra vody. Pri letných horúčavách k tomuto množstvu pridávame 1 liter, a taktiež aktívni ľudia, napr. športovci, ešte 2 litre vody.

- 50 kg = 1,75 l
- 60 kg = 2,1 l
- 70 kg = 2,45 l
- 80 kg = 2,8 l
- 90 kg = 3,15 l
- 100 kg = 3,5 l
- 110 kg = 3,85 l
- 120 kg = 4,2 l

 
Ako máme piť
Je chybné vypiť celú svoju dennú pitnú dávku, či už sa skladá z čohokoľvek, naraz. Je nutné popíjať priebežne počas celého dňa. Vaše obličky tak nebudú vystavené veľkému náporu. Zo začiatku zrejme budete častejšie chodiť na WC. Nezúfajte, veľmi skoro (cca 14 dní) si vaše telo na príjem tekutín zvykne a  samo si frekvenciu vyprázdňovania upraví. Moč by mal byť svetlý a takmer bez zápachu. Ak tomu tak nie je, je to signalizačná kontrolka na to, aby ste zvýšili príjem tekutín.

Pitná voda a detoxikácia organizmu

Tieto stránky nie sú odbornou lekárskou učebnicou, informácie, ktoré obsahujú, majú všeobecný charakter. Nemôžeme zodpovedať za prípadné nepriaznivé reakcie pri používaní výrobkov. Nepokúšajte sa stanoviť si sami diagnózu ani začínať samoliečbu, pokiaľ sa dopredu neporadíte s lekárom. Aloe vera hrá iba doplnkovú úlohu pri odstraňovaní zdravotných problémov. Diagnostika nemoci samotným pacientom môže byť veľmi nebezpečná, pretože rôzne vážne choroby sa môžu prejavovať symptómom oveľa menej závažnej nemoci.