produkty forever living pre zvieratá

Tak, ako blahodarne aloe vera pôsobí na zdravie človeka, pôsobí na všetky živé tvory. Domácich miláčikov a hospodárske zvieratá nevynímajúc.

Orálne prípravky

Tieto prípravky sa používajú na všetky prípady, ktoré ovplyvňujú buď epitelové tkanivo alebo imunitný systém. Používajú sa taktiež ako všeobecné tonikum na povzbudenie dobrého zdravia.

Dávkovanie

Pri použití bežných veterinárnych prípravkov sme oboznámení so špecifickými dávkami pre určité prípady u rôznych druhov zvierat. Pri používaní doplnkových bylinných prípravkov, ako je aloe vera, nie sú aplikované žiadne pevné a stále pravidlá. Preto nie je možné presne stanoviť dávky založené na určitom množstve aktívneho základu spojeného s telesnou váhou. V praxi sa však osvedčili dávky uvedené dole.

Orálne prípravky môžu byť podávané priamo do úst alebo pridané do potravy či vody. Môžu byť podávané jednorazovo, alebo pokiaľ je tak uprednostňované, denná dávka môže byť rozdelená do dvoch alebo aj viac častí a podávaná v rovnomerne rozdelených intervaloch behom dňa.

zviera

liečebná denná dávka

udržovanie a všeobecné prevencia

škrečky, myši (50-100 g)

2 ml

1/2 ml

krysy, holuby, morčatá, činčily, fretky, králiky (400 g-2 kg)

4 ml

1 ml

mačky (5 kg)

20 ml

5 ml

psy (30 kg)

60 ml

15 ml

ovce, ošípané (150 kg)

120 ml

30 ml

kravy (500 kg)

250 ml

60 ml

kone (500 kg)

250 ml

60 ml

Toto sú minimálne množstvá, ktoré sa používajú u rôznych druhov zvierat, aby pomohli pri špecifických problémoch. Ak je zviera svojho druhu obzvlášť malé alebo naopak príliš veľké, dávku úmerne znížime alebo zvýšime. Pri určitých stavoch môžeme dávať zvieratám aj vyššie dávky v závislosti na špecifickom probléme.

Akonáhle sa symptómy zlepšujú, redukujeme hladinu na približne jednu štvrtinu, ako je to uvedené v tabuľke. Toto zredukované množstvo môže byť použité ako všeobecný životabudič (tonikum) alebo ako prevencia.

 Všeobecné rady pre orálne podávanie aloe vera

Pretože mnoho problémov, ktorým sa snažíme pomôcť, je chronických a preto nevyliečiteľných, snažíme sa dosiahnúť úľavu zvierat od niektorých klinických príznakov a nepohodlia, a tak im poskytnúť lepšiu kvalitu života. Pri určitých problémoch potrebuje byť zviera udržované na štvrtinovej úrovni neustále, inak majú symptómy tendenciu sa objaviť znovu približne po dvoch týždňoch od zastavenia podávania aloe vera. Existuje samozrejme rad prípadov, kedy aloe vera môže kompletne od nemoci uľaviť. V týchto prípadoch môže byť stále užitočné udržiavať zviera na nižších dávkach, ktoré budú fungovať ako všeobecné tonikum, takže môže lepšie prekonávať iné problémy, ktoré ho môžu postihnúť.

Začať pomaly

Ak má zviera obzvlášť citlivý zažívací systém, je často rozumné začať počas prvých niekoľko dní s veľmi nízkym množstvom. Väčšinou je to okolo 10 % udržiavacej dávky.

Pridajte do potravy / vody

Gel môže byť podávaný priamo do ústneho otvoru, do potravy, alebo pridaný do pitnej vody. Akékoľvek jedlo alebo voda neskonzumované tento deň by mali byť vyhodené a nahradené čerstvým jedlom alebo vodou obsahujúcou novú dávku aloe vera.

Podávajte na prázdny žalúdok

Môže byť vhodnejšie podávať gel na prázdny žalúdok, ale pravdupovediac to pri práci so zvieratami nie je vždy praktické.

Poraďte sa so svojím veterinárom

Rovnako ako u ľudí, tak ani u zvierat nedochádza k žaadnej škodlivej interakcii, a preto sú veľmi bezpečné na súbežné používanie s klasickými veterinárnymi prípravkami. Doporučuje sa, aby ste,  pokiaľ máte zviera, ktoré už užíva lieky od veterinára, získali pred používaním akéhokoľvek doplnkového výrobku jeho súhlas.

Zvyšuje účinnosť ďalších liekov

V niektorých prípadoch bolo tiež zaznamenané, že aloe vera umocňuje (zvyšuje) aktivitu veterinárnych prípravkov, ktoré zvieratá užívajú.

Žiadne vedľajšie účinky

Nezávislý výskum nepreukázal žiadne toxické vedľajšie účinky v priebehu používania prípravkov z aloe vera, a preto žiadne vedľajšie účinky neboli pozorované ani u zvierat.

Liečte príčinu

Pri používaní doplnkových produktov, ako je aloe vera, je vždy dôležité zistiť príčinu akéhokoľvek problému, od ktorého sa snažíme zvieraťu pomôcť. Napr. ak má zviera blchy, aj napriek tomu, že aloe vera je vynikajúca pri ekzémoch a podobných dermatitídach, nezničí ich a je nutné použíť veterinárny prípravok na ich vyhubenie.

Liečebná kríza

Pri orálnom používaní gelu proti kožným problémom si môžete v niektorých prípadoch všimnúť takzvanú krízu pri liečení. Stáva sa to predovšetkým pri kožných problémoch, pretože aloe vera zvyšuje tempo hojenia pokožky. To spôsobuje koncentráciu liečebného obdobia do kratšieho času. Symptómy kožnej iritácie môžu preto často vyzerať na prvý pohľad horšie, než dôjde k zlepšeniu. Kríza môže trvať od 5 do 10 dní.

Prípravky na vnútorné použitie:

Aloe Vera Gel

Aloe Freedom

Aloe Bee Propolis - Čo sa týka antibiotickej liečby zvnútra, pri väčších zápaloch kože môžeme okrem lokálnej terapie pridať tabletky Forever Bee Propolis, a síce rozdrvenej 1/2 tbl. do potravy 2x denne.

 

Všeobecné rady pre topické použitie aloe vera

Prípravky na vonkajšie použitie:

Aloe Liquid Soap  – aloe tekuté mydlo použite riedené na vyčistenie kože.
Aloe Jojoba Shampoo – aloe šampón použite v podobných prípadoch ako mydlo, predovšetkým,  keď je na postihnutom mieste veľa chlpov.
Na poruchy pĺznutia existuje výborné riešenie v podobe tochto  šampónu. Obsahuje stabilizovanú dužinu Aloe rastliny s vitamínmi a minerálnymi látkami. Tieto zložky majú schopnosť prenikať do kože, čo dovoľuje priame pôsobenie na vlasové vačky. Šampón nanášame 1x za týždeň a necháme pôsobiť 5 minút. Potom opláchneme. Šampón pôsobí aj pri zápaloch kože a pri šúpaní sa vrchnej vrstvy pokožky.
Aloe First – Aloe prvá pomoc. Na opláchnutie rán a ako prvá aplikácia pri kožných problémoch. U
pokojujúca tekutina s pridaním niektorých druhov byliniek, napr. myší chvost, nechtík, harmanček a iné. Môže byť aplikovaná rozprašovačom na srsť alebo kožu mačky v ľubovoľnom množstve a tak často, ako je nutné. Je možné ňou preplachovať rany, a po zriedení s prevarenou vodou v pomere 1:1, aj oči a uši nášho miláčika.
Aloe Vera Gelly – Predovšetkým na rany, spáleniny, akékoľvek kožné traumy a na kožné problémy, ako sú ekzém a psoriáza.
Aloe Vera Propolis Creme – krém aloe vera kombinovaný s včelím propolisom (prírodné antibiotikum) - použiť na infikovanú kožu a prípady veľmi suchej kože.
Aloe Vera Heat Lotion – podporuje zásobovanie krvi do oblasti. Vhodné na akékoľvek  zranenie, kde by zvýšená cirkulácia bola prospešná. Predovšetkým užitočný na šľachy a svalové problémy. U zvierat je dôležité, aby sa aplikoval priamo na kožu a nie do chlpov. Hlavne používať na chronické prípady ako artritída, ale môže byť prospešný, ak je alternovaný so studenými aplikáciami pri určitých akútnych prípadoch.
Aloe MSM Gel - podobné použite ako heat lotion, ale MSM gel je účinnejší na opuchy kĺbov, reumatické choroby atď.
Aloe Activator
- na vyčistenie rán a upokojenie zápalu je ideálna tekutina obsahujúca až 90% aloe, mimoriadne vhodný aj na problémy s očami.

Pomocou aloe sa rany zahoja o 30% rýchlejšie. Užívanie je bezpečné aj v kombinácii s klasickými veterinárnymi liekmi. Prírodné Aloe prípravky sa môžu stať vynikajúcim liečivom na problémy našich štvornohých priateľov. Pozor, nenahrádzajú liečivá, sú doplnkovou liečbou! V prípade väčších zdravotných problémov sa preto poraďte najprv s vašim veterinárom.